437 0

Jak se připravit na lyžařskou sezónu ve městě? Máme tipy nejen pro skialpinisty

Lyžařská sezóna může být nesmírně vzrušujícím obdobím pro milovníky zimních sportů. Ale co když žijete ve městě daleko od horských středisek? Máte stále spoustu možností, jak se připravit a užít si lyžování na maximum. Zde jsou některé tipy a triky, jak se připravovat na lyžařskou sezónu ve městě.

Zlepšete svou fyzickou kondici

I když nežijete v horách, můžete stále zlepšit svoji fyzickou kondici. Začněte cvičit a posilovat svaly, které budete na svahu potřebovat. To zahrnuje nohy, břišní svaly a zádové svaly. Aerobní cvičení, jako je běh, cyklistika nebo fitness, vám také pomohou zvýšit vytrvalost.

Najděte městskou lyžařskou školu

Mnoho měst má lyžařské školy nebo střediska, která nabízí trénink na lyžích nebo snowboardu. Přihlášení se do takové školy může být skvělým způsobem, jak se připravit na lyžařskou sezónu a zdokonalit své dovednosti.

Půjčte si lyžařské vybavení

Pokud nemáte vlastní lyžařské vybavení, nevadí. Mnoho městských půjčoven sportovního vybavení nabízí možnost půjčení lyží, bot a dalšího vybavení. Před sezónou si zkontrolujte dostupnost a ceny půjčoven ve vašem okolí.

Trénink na suchu

I když nemůžete jezdit na skutečných svazích, můžete trénovat na suchu. Vytvořte si tréninkový plán, který zahrnuje cvičení na posilování, rovnováhu a koordinaci. Můžete také využít speciální lyžařské simulátory, které jsou k dispozici ve sportovních centrech.

Plánování výletu na svahy

Naplánujte si výlet na svahy s přáteli nebo rodinou. Můžete si naplánovat dovolenou ve ski středisku a využít víkendového nebo prázdninového volna k lyžování.

Sledujte podmínky na svazích

Nemějte strach sledovat aktuální podmínky na svazích. Přihlaste se k odběru zpráv ze středisek, která vás zajímají, a buďte připraveni na odjezd, jakmile se objeví dobré podmínky pro lyžování.

Nákup lyžařského oblečení a doplňků

Zkontrolujte svou lyžařskou výbavu a doplňte ji, pokud je to nutné. To zahrnuje lyžařskou bundu, kalhoty, rukavice, čepici a brýle. Ujistěte se, že máte vhodné oblečení a vybavení pro chladné podmínky na svahu.

autor: Autorka fotografie: Tiffany Bui

Udržujte se v kontaktu s lyžařskou komunitou

Sledujte lyžařské fóra a sociální sítě, abyste zůstali v kontaktu s lyžařskou komunitou. Můžete se dozvědět o nových svazích, událostech a tipy od ostatních lyžařů.

Buďte připraveni na změny počasí

Počasí na svahu může být nepředvídatelné. Buďte připraveni na různé podmínky a mějte sebou náhradní oblečení a vybavení.

Užijte si zimní radovánky ve městě

Nemusíte čekat na výlet na svahy, abyste si užili zimní radovánky. V městě můžete využít ledové kluziště, běžky, bobovou dráhu a další zimní aktivity.

Připrava na lyžařskou sezónu ve městě může být zábavným a produktivním procesem. Dodržováním těchto tipů a triků můžete maximalizovat své lyžařské dovednosti a užít si zimní sporty na maximum, i když nežijete ve vysokohorském prostředí.

Náhledová fotografie: Image by ArtPhoto_studio Zdroj: redakce a www.onthesnow.com

Sledovat