659 0

Jak správně obléct dítě na svah

Ať už se jedná o koulování nebo lyžování, je důležité, aby děti byly na svazích v teple a pohodlí. Podívejme se na to, co by mělo vaše dítě mít v povinné výbavě na sjezdovce i mimo ni.

Lyžařská bunda

Lyžařská bunda je jedním z nejdůležitějších kousků lyžařské výbavy. Potřebuje vaše děti zahřát, ale také musí být praktická a v neposlední řadě musí skvěle vypadat. Měla by být nepromokavá a prodyšná, jinak budou děti pěkně rozladěné. Praktické detaily důležité při nákupu lyžařské bundy jsou kapuce a sněhový pás uvnitř bundy, který zabraňuje vniknutí sněhu pod bundu a díky němu bunda přilne pevně k tělu. Několik praktických kapes pro bezpečné uložení věcí vašich dětí – jako je skipas a něco na zub. Větrací zipy a popřípadě odepínací kapuce nás zase podle potřeby ochladí. Na výběr je spousta různých stylů, což znamená, že tuto bundu lze nosit do parku i do školy, nejen na sjezdovku.

Lyžařské kalhoty

Měly by být zateplené a voděodolné, aby udržely vaše děti v teple a suchu v chladu i sněhové vánici. Klíčovými vlastnostmi jsou šle, skvělý způsob, jak zabránit jejich sjíždění, ať už si děti hrají ve sněhu nebo vtrhnou na svahy. Dalším pomocníkem jsou punčocháče nebo kamaše, aby se sníh nedostal do bot a udržel nohy v teple a suchu.

Spodní prádlo

Vrstvení oblečení je klíčové. I když jsou zateplené svrchní oděvy teplé, je vhodné nosit základní vrstvy, zateplené či funkční prádlo. Tato zateplená vrstva pomáhá regulovat tělesnou teplotu a udržovat tělo v suchu. A zůstat v suchu znamená zůstat v teple. Tyto svrchní a spodní základní vrstvy se obvykle dodávají v mnoha velikostech, aby se zajistilo, že skvěle padnou.

Helma

Velikost přilby je určena obvodem hlavy vašeho dítěte. Příliš volná přilba nebude bezpečná a může být naopak nebezpečnější. Mějte na paměti, že velikosti se mohou lišit v závislosti na značce. Pokud je to možné, vyzkoušejte si ji v obchodě, abyste našli tu nejpohodlnější a nejlépe padnoucí na hlavu vašeho dítěte. Kromě toho, že helmy zabraňují poraněním hlavy, nabízejí jejímu nositeli příjemné teplo a pohodlí.

Fotka od Getty Images

Rukavice

Mít studené ruce není legrace, zvláště při lyžování. Stejně jako bundy a kalhoty jsou i rukavice vyrobeny z technických tkanin, aby chránily drobné ruce, byly suché a teplé. Za tímto účelem musí správně sedět a měly by umožňovat dostatek místa prstům k jejich pohybu.

Nákrčník

Na závěr – nákrčník je v chladných dnech tím nejlepším kusem oblečení, který zabrání průniku studeného vzduchu na krk a kolem krku pod bundu.

Zdroj: www.inthesnow.com. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat