5.9k 0

Nejlepší lyžařská střediska v Evropě, kde si užijete parádní aprés ski zábavu

Aprés ski (apres ski, after ski) se stalo samozřejmou součástí lyžařských dovolených. Týden volna, nekonečné sjezdovky ve dne a tanec v noci. 

Lyžařská střediska jsou domovem nejdivočejších večírků, atmosféra je rušná a každý si najde svoji zábavu. Od kabaretu, tanečních párty se šampaňským až po skupinky, které vyhledávají kvalitní víno. Přímo pod sjezdovkou nebo v nočním klubu. 

Na evropských horách najdete ta nejživější lyžařská střediska, kde můžete tančit na stole v lyžařských botách, v barech plných stejně smýšlejících pařičů. Mnohé resorty jsou připraveny na skupinky dam či pánů loučících se se svobodou před vdavky, tudíž na víkendové pobyty.

Aprés ski ve Francii

Francie je domovem apres. „Aprés ski“ je ostatně francouzská fráze, která znamená „po lyžování“. Zde se zrodila franšíza Folie Douce pod širým nebem, ve stylu kabaretních show na sjezdovce a každé odpoledne se zde pořádají bouřlivé večírky. Najdete zde také rušnou noční scénu s podzemními nočními kluby a živými bary.

Aprés ski v Avoriaz

Avoriaz, který je primárně lyžařským střediskem pro rodiny s dětmi na lyžích i bez nich, je stále skvělým místem pro apres. Domov festivalu Snowboxx, který každoročně přináší na sjezdovky obrovskou party scénu. Avoriaz má také rostoucí reputaci freestyle, která přivádí mladé party pařičů do varu v barech jako Folie Douce a Le Yak.

Aprés ski v Chamonix

Kosmopolitní a živé město s velkým výběrem apres barů. Chamonix je stejně tak městem jako lyžařským střediskem a nabízí obrovský výběr barů a restaurací, které můžete prozkoumat. Na různých ulicích jsou party spoty, ale my máme rádi atmosféru přímo na svazích, které začínají poblíž vlakového nádraží.

Aprés ski v Chatel

Atraktivní vesnice s přátelskými domorodci. Není známá svou živou apres scénou, ale je tu několik barů se slušnou atmosférou. Klidnější než tanec na stole a rozhodně rodinná varianta s trochou života. Nenechte si ujít místní minipivovar – pivo je zde skvělé, stejně jako jídlo.

Fotka od Getty Images

Aprés ski v Courchevel

„Hlavní město lyžování“ Courchevel má živou apres scénu a s přibývající nocí se to jen zlepšuje. Jeho městská čtvrť Courchevel 1850 není zrovna levná, proto se ubytujte v okolních vesnicích či přímo v La Tania.

Aprés ski ve Flaine

Středisko vhodné pro rodiny s dětmi na lyžích, spíše než jako rušné centrum apres. Flaine má několik slušných barů, kde si můžete vychutnat apres zábavu. Z velké části začíná na prosluněných horských terasách s moderní hudbou a občerstvením.

Aprés ski v La Plagne

Několik obcí s různorodou atmosférou a spoustou živé hudby. Bez ohledu na vesnici, kde bydlíte, všude najdete několik skvělých barů na svahu od 15:00, nejoblíbenější bývá v La Mine.

Aprés ski v La Rosiere

Na letovisko orientované na rodiny s dětmi má La Rosiere několik slušných apres míst. Z velké části na terasách u svahu nebo kolem některých nelyžařských aktivit, jako je bowling nebo sáňkování.

Aprés ski v Les Arcs

Velmi pestrá scéna apres ski rozdělená mezi četné vesnice. Každý z nich má dostatečně živou apres scénu, přičemž Arc 1800 s několika skvělými bary ve městě i na svazích je top. Folie Douce zde bylo novinkou v sezóně 2019/20, ale je zde spousta dalších alternativních barů. 

Dj vede alpskou apres ski párty. Fotka od Facebook/snowonline

Seznam pokračuje:

Aprés ski v Les Carroz

Aprés ski v Les Gets

Aprés ski v Les Menuires – rostoucí apres scéna ve středisku vhodném pro rodiny

Aprés ski v Megeve – spousta pianových a jazzových barů, překvapivě živé

Aprés ski in Meribel – domov živé hudby k relaxu po lyžování

Aprés ski v Montgenevre

Aprés ski v Morzine – rušná apres scéna a skvělá párty atmosféra

Aprés ski v Tigne

Aprés ski ve Val d’Isere – mnozí říkají, že je to nejlepší středisko na světě s odpovídajícím aprés

Aprés ski ve Val Thorens – hlavní město večírků ve vysokých nadmořských výškách Francie

Aprés ski v Rakousku

Ischgl – rakouské středisko zimních sportů a apres ski zábavy. Fotka od Getty Images

Rakousko je pravděpodobně hlavním městem apres. Vládne tu volnost při tanci na stolech, hudba je hlasitá, melodie duní a z nějakého důvodu vás dechovka opravdu nutí pohybovat nohama. Je to zpěv pod širým nebem s velkou dávkou piva a Jägermeistera.

Domov krále apres je ve Svatém Antonu, kde je tolik možností, že je to neskutečné, koncerty na vrcholcích hor až po nástěnné apres hry, jako je zatloukání hřebíku do kusu dřeva – zní to nudně, ale je to veselé a vážně návykové.

Aprés ski v Ischglu – domov vrcholných horských koncertů a velkých apres večírků

Aprés ski v Kaprunu

Aprés ski v Kitzbühelu – obrovská mezinárodní pověst nejlepších večírků v okolí

Aprés ski v Mayrhofenu – další apres hot spot, bar, kde se pije nejvíce ležáku na světě

Aprés ski v Obergurglu

Aprés ski v Seefeldu

Aprés ski v Soldenu

Aprés ski v St Anton – pravděpodobně nejživější apres resort v Evropě

Aprés ski v Zell am See – pohodové bary u jezera

Aprés ski v Itálii

Centrum italského zimního střediska Cortina d’Ampezzo. Fotka od Getty Images

Itálie je obecně v apres řadě trochu sofistikovanější. To neznamená, že zde nenajdete slušnou párty. V letoviscích jako Selva nebo Sauze d’Oulx je několik skvělých barů a párty na sjezdovkách. Ale obecně jde spíše o fantastické víno a jídlo.

Vinárny servírují k drinkům během „hodinky pro aperitiv“ něco malého k zakousnutí. Ceny jsou obecně nižší než ve Francii a Rakousku.

Aprés ski v Cortině – sofistikovanost sama

Aprés ski ve Švýcarsku

Švýcarský zimní resort Verbier. Fotka od Getty Images

Švýcarsko má jedny z nejlepších apres ski v okolí. Ve Verbieru je výběr tanečních teras a velkých večírků, zatímco v Zermattu jsou jedny z nejlepších barů. V Andermattu byli trochu vynalézaví s prvním evropským (a pravděpodobně i světovým) apres ski vlakem. Spojuje dva konce lyžařského areálu, takže se můžete vrátit zpět do Andermattu ve voze s panoramatickým výhledem a zásobeném nápoji plus zábavou.

Aprés ski v Andermattu – domov prvního apres ski vlaku na světě

Aprés ski ve Verbier – asi nejživější středisko ve Švýcarsku

Zábava i bez lyží

Máte chuť na nějaké aktivity po lyžování, které se netýkají barů a večírků?

Apres ski není čistě o párty a nočním životě. Nelyžařské aktivity tvoří obrovskou část lyžařské dovolené. A sáňkování může být perfektním způsobem, jak zakončit den na sjezdovce. Vynechejte návštěvu barů a vydejte se za něčím trochu jiným.

V letoviscích po celé Evropě najdete celou řadu aktivit. Většina nabízí aktivity jako je sáňkování, běžecké lyžování a jízda na sněžných skútrech.  Ale v mnoha letoviscích je toho k prozkoumání mnohem víc. Seznam věcí jako je jízda se psím (husky) spřežením zasněženými lesy až po paragliding z vrcholků hor. 

Psí spřežení jako alternativa. Fotka od Getty Images

Můžete si tam dokonce vyzkoušet potápění v zamrzlém jezeře nebo jízdu na ledu v soutěžních vozech. Můžete lézt po zamrzlých vodopádech nebo se věnovat skijöringu  (jízda na lyžích, při které vás táhne kůň). Přespěte v ledových iglú nebo si dejte večeři na gondole a mnoho dalších věcí, které vás pobaví i mimo sjezdovku, bary a restaurace.

Zdroj: www.powderwhite.com. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat