380 0

Nejlepší tipy pro rodinnou dovolenou na lyžích

Cestování s rodinou může být občas stresující, a proto jsme sestavili některé z našich nejlepších tipů, jak zajistit, aby vaše dovolená proběhla co nejhladčeji, od rezervace až po vyjížďky na sjezdovky!

Objemná bagáž versus forma dopravy

Jak jsou na tom vaše děti s jízdou autem? Vydrží i delší vzdálenost? Velikosti zavazadel se na tento typ dovolené výrazně navýší, takže jízda vlastním autem bude nejpohodlnější. Pokud budete muset cestovat jinou formou dopravy, dobře si rozvrhněte objem sbalených věcí a vybavení.

Rezervace ubytování v hotelu s malými a velkými dětmi

„Rodinné pokoje“ jsou ideální pro ty, kteří cestují s mladšími dětmi, ale starší děti budou zřejmě vyžadovat soukromí vlastního pokoje.

Fotka od Getty Images

Společnost a zábava s vrstevníky

Pokud můžete, cestujte s jinými rodinami, které mají děti podobného věku (a ideálně i podobných schopností). Vaše děti tak získají další zdroj zábavy a obvykle si lyžařskou školu užívají více, pokud jsou se svými kamarády spíše než se skupinou cizích lidí. To vám také umožní si trochu více odpočinout, protože se potomci budou moct po lyžování nebo po večeři pobavit se svými vrstevníky.

Vlastní stravování, penze či kombinace obojího

Ať už je to kvůli rozpočtu, dietním požadavkům, pohodlí nebo osobním preferencím, v současných podmínkách si jistě vyberete pro svou rodinu ten nejvhodnější způsob. Nebo zkombinujte vlastní vaření s jídlem v bistru či restauraci. Každé má svá pro a proti.

Vhodné cestovní pojištění

Přesvědčte se, že vaše cestovní pojištění plně kryje celou rodinu při zimních sportech a je aktuální.

Udělejte si přehled o skipasech

Než vyrazíte, zjistěte si, jaký typ skipasu přesně využijete, abyste nakonec neutráceli vyšší cenu za permanentky, které nepotřebujete.

Fotka od Getty Images

Prozkoumejte středisko předem

Prostudujte si mapu sjezdovek a prozkoumejte středisko, abyste poznali danou oblast a byli připraveni na svůj první den, a tím neztratili nic z cenného času na lyžích! Vyplatí se vědět, které oblasti jsou vhodné pro danou úroveň lyžaře, které oblasti jsou nejlepší pro určitou denní dobu nebo určité sněhové podmínky. Pokud tyto informace nemůžete najít online, zeptejte se někoho ve středisku – zaměstnanci jsou v tom často velmi dobře informovaní a rádi vám pomohou.

Zarezervujte si co nejvíce předem

Není nic horšího, než když přijedete do střediska a hned budete muset šíleně spěchat do půjčoven lyží, nakupovat výhodné nabídky a snažit se zajistit, aby bylo vše vyřízeno před vaším prvním dnem lyžování! Přes touroperátory si můžete zarezervovat vše na jednom místě, od školného a skipasů až po vybavení, péči o děti a dokonce i aktivity mimo sjezdovku, abyste měli jistotu, že je vše na místě a obstaráno ještě předtím, než opustíte domov.

Zabezpečte teplo a jídlo dětem

Fotka od Getty Images

Prochladlé a hladové dítě je vždy potíž. Sbalte mu dost teplého oblečení a několik menších svačinek. Na sjezdovce se hodí další vrstvy a přísun kvalitní energie.

Všeho s mírou

Děti se snadno a brzy unaví, proto poznejte jejich hranice a dávejte pozor, abyste je nenechali příliš „vyšťavit“.  Vyčerpané dítě snadněji onemocní a budete mít po zimní idylce. Chcete přeci, aby si tento zážitek vychutnaly a byly nadšené nejenom letos, ale i příští zimu.

Zdroj: www.inthesnow.com. Náhledová fotografie:

Sledovat