396 0

Proč nosit na svah raději lyžařské brýle než sluneční? Mají nespočet předností

Dříve se lyžařské brýle používaly pouze za špatného počasí, ale dnes se staly nezbytnou součástí ochrany vašich očí za všech povětrnostních podmínek … a jsou stylové! 

Lyžařské brýle poskytují vašim očím a obličeji kompletní ochranu při lyžování:

Ochrana proti ultrafialovým (UV) paprskům

Zorník lyžařských brýlí zabraňuje poškození očí tím, že je chrání před slunečními paprsky a filtruje 100 % UV paprsků.  Intenzita slunečních paprsků se zvyšuje s nadmořskou výškou a stejně tak i odlesky sněhu. Ochrana očí je proto nezbytná.

Světelný filtr

Fotka od Getty Images

Za pěkného počasí je intenzita slunce na horách velmi vysoká. Abyste se vyhnuli oslnění a namáhání očí, budete potřebovat čočku, která filtruje jasné světlo.

Na druhou stranu, když je špatné počasí, čočka vašich lyžařských brýlí by měla propouštět světlo (a přitom stále filtrovat 100 % UV paprsků), abyste mohli identifikovat variace terénu.

Ochrana před větrem, sněhem i sluncem

Pokud jsou brýle řádně upevněny, tak vám při lyžování spolehlivě ochrání oči před větrem. Za nepříznivého počasí vás brání před sněhem a deštěm, a naopak za slunného dne před sluncem a oslněním.

Fotka od Getty Images

Ochrana před cizími předměty

Pokud se vám stane, že na lyžích narazíte do větve stromu nebo se potkáte s nečekanými úlomky čehosi, vaše lyžařské brýle spolehlivě zabrání poškození zraku.

Vylepšení čočky

Různé úpravy mohou zvýšit účinnost čočky a například zlepšit viditelnost a přidat určitý kontrast. 

Fotka od Getty Images

Téměř vodotěsné

Lyžařské brýle jsou vodotěsnější než brýle sluneční, a proto vám poskytují lepší ochranu. 

Ochranná bariéra

Pokud upadnete, jejich pružnost pomáhá chránit obličej, zatímco sluneční brýle se pravděpodobně rozbijí a mohou vás potenciálně zranit.

Zdroj: www.salomon.com. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat