1.4k 0

Vynikající syté francouzské pokrmy pro lyžaře, které musíte ochutnat

Chcete si tuto sezónu zalyžovat ve Francii? Jednou z velkých radostí patřících k lyžování v této ikonické alpské zemi je místní výtečné jídlo! Pojďme si představit pár nejznámějších pokrmů, které zasytí a uspokojí lyžaře po sportovním výkonu:

Tartiflette

Fotka od Getty Images

Po drsné ranní lyžovačce potřebujete do žaludku poslat vydatné jídlo, které uspokojí vaše potřeby. Přesně to tartiflette udělá, ale po jeho požití se zřejmě nebudete pohybovat tak rychle jako předtím.

Klasická francouzská cibulačka

Fotka od Getty Images

Cibulová polévka je jídlo pro maximální pohodlí, které vás nenechá se skutálet z kopce jako tartiflette. Není v ní jen cibule…je to zkaramelizovaná cibule na másle, uvařená v bohatém, kořeněném hovězím vývaru, vařená déle než 40 minut. Horká polévka se poklade čerstvými česnekovými krutony a rozpuštěným křupavým sýrem gruyere.

Croziflette

Fotka od Getty Images

Podobně jako tartiflette je corziflette dalším vydatným sýrovým potěšením z oblasti Savoy. Je to v podstatě tartiflette, ale s pohankovou těstovinou (crozet) místo brambor. Je to dobrá volba, pokud chcete říct, že jste zkusili něco jiného než obvyklé alpské pokrmy.

Hovězí Bourguignon

Fotka od Getty Images

Tento pokrm pochází z Bourgogne, slavné oblasti známé svým jídlem, vínem a chovem volů, jejichž maso je světlejší a křehčí než maso nekastrovaného samce tohoto tura. Jak asi tušíte, hlavní ingrediencí pro tento recept je červené víno a je ho spousta. Dobré červené víno je fajn si nechat k pití a na přípravu večeře použít standardní láhev.

Diots na bílém víně

Fotka od wikipedia

Jedná se o tradiční francouzské jídlo pro lyžaře pocházející z regionu Savojsko (La Savoie), které lze snadno najít v supermarketech a restauracích ve francouzských Alpách. Velmi masité klobásy jsou plné chuti a obsahují hrubé a tučné mleté ​​vepřové maso, které je ochuceno muškátovým oříškem. Specifická chuť pochází z tradičního způsobu vaření klobás v bílém víně. Dobré jsou i pečené či grilované nebo ohřáté v kastrolu.

„Roztahovací“ plněný a zapečený chléb se šunkou a sýrem

V tomto receptu se mísí požitky z roztavených francouzských sýrů (nejlépe reblochon), uzeného masa či šunky s křupavou francouzskou bagetou. Vše zapečené a teplé zažene menší i ten největší hlad po sportovním výkonu.

Zdaleka jsme nevyjmenovali všechny francouzské pochoutky, které patří na alpské svahy, pouze jsme představili ty nejznámější. Takže je určitě ochutnejte a poté uhaste žízeň sklenkou nebo dvěma pravého francouzského vína.

Zdroj: www.powderwhite.com. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat