5.2k 0

Polské Orlické hory: Moderní resorty, různorodé aktivity a polská pohostinnost

Prozkoumejte Orlické hory (Góry Bystrzyckie)netradičně – z polské strany hranice a přesvědčte se sami, že se jedná o perfektní destinace pro zimní dovolenou

Zimní dovolenou si užijete v Zielenieci hned za česko-polskou hranicí. Pro nejmenší jsou připravené 4 výukové vleky, vedle toho jsou pro začátečníky určené mírné sjezdovky v přímém sousedství výukových vleků. Celý areál je řešen tak, aby si zalyžoval každý člen rodiny bez ohledu na pokročilost. Najdete tu více než 22 km sjezdových tratí, snowpark i u-rampu.

Tipy na výlety

Za návštěvu stojí lázeňské město Duszniki-Zdrój, objednejte si léčebné procedury, navštivte muzeum papíru nebo se projděte lázeňským parkem. Ve městě je i sportovní komplex s krytými halami.

Pokračujte do města Kudowa-Zdrój, kde kromě lázní a muzea hraček najdete také aquapark s rekreačním bazénem, vířivkami, tobogánem a brouzdalištěm pro děti.

Kostel sv. Anny v Zielenieci. Fotka od Piotr Stanislawski / Flickr

Užijte si horskou pohodu v novém resortu

V Kladské kotlině na polské straně Orlických hor vás přivítá nový resort Biała Perła, který stojí na úpatí Czarne Góry. Zajištěné tu budete mít moderní ubytování, skvělé jídlo a do vedlejšího hotelu Czarna Perła (cca 500 m) budete chodit lenošit do wellness. 

Tip: Milujete lyžování a chystáte se sem v zimě? V nabídce je i zimní varianta se skipasem do areálu Czarná Góra, který je jen 60 m od hotelu. V nadmořské výšce 800–1205 m na vás čeká 13 sjezdovek (celková délka 10 km, 1 černá, 7 červených, 5 modrých), je tu i snowpark, lyžařská škola a půjčovna lyží.

Moderní resort, skvělé jídlo i odpočinek ve wellness

Resort vás nadchne svým moderním designem. Ubytovat se můžete ve 4 typech pokojů.

Výlety do okolí, atrakce i lázeňské město

Kromě klasických vleků vás sveze i extrarychlá lanovka Luxtorpedy, která vás za pouhé 3 min. dostane až na vrchol hory Czarna Góra, který má jeden z nejhezčích výhledů v okolí a je výchozím bodem pro sjezdové tratě a pěší túry. V dosahu funguje horská gravitační železnice Alpine Coaster uzpůsobená pro bezpečnou přepravu kol a kočárků. Z resortu to budete mít jen 20 min. ke Kladskému Sedlu, 40 min. na Dolní Lipku a 15 min. do vyhlášeného lázeňského městečka Ladek-Zdroj.

Lákadlo na teplé měsíce

Resort Czarna Góra je v letních měsících opravdový ráj pro cyklisty a milovníky horských túr. Najdete zde více než 200 km tras Single track, bike park s trasami pro amatéry i velmi pokročilé cyklisty, nebo dokonce děti. Pro ty je tu nově vybudovaná Kids Arena – speciální zóna, kde vaše děti zažijí první opravdové dobrodružství na horském kole. Jezdit můžete na vlastním vybavení, nebo můžete využít místní půjčovnu. Zapůjčit si můžete i stále více populární terénní koloběžky (známé také jako Monsterrollers).

Zdroje: travelking.cz, slevomat.cz. Náhledová fotografie: Mariusz Cieszewski / Flickr

Sledovat