336 0

Jaká jsou nejlepší lyžařská střediska ve Švýcarsku? Tento seznam vám ukáže nejlepší možnosti.

Pokud milujete lyžování, pak Švýcarsko je destinace, kterou byste měli zvážit pro svou další lyžařskou dovolenou. Zde je náš výběr nejlepších švýcarských lyžařských středisek.


Švýcarsko je známé svými malebnými horskými vesnicemi a moderními středisky uprostřed nejvýznamnějších evropských vrcholků. Ať už se chystáte lyžovat ve Švýcarsku poprvé, nebo jste se roky vraceli do proslulých středisek jako Zermatt nebo Verbier, máme pro vás přehled těch nejlepších.

Grindelwald: Toto středisko nabízí snadný přístup k obrovské oblasti Jungfrau, krásné centrum s malebnými kavárnami a obchody a výbornou dostupnost z Zurichu, Ženevy nebo Basileje.

Zermatt: S neuvěřitelnými 360 kilometry sjezdovek je ideální pro středně pokročilé lyžaře. Ať už hledáte luxusní hotely nebo cenově dostupné chaty, Zermatt má pro každého něco.

Mürren: Malé středisko s bohatou historií, nabízí 53 km sjezdovek a nádherný výhled na Eiger, Mönch a Breithorn.

Gstaad: Toto středisko je ideální pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře. Nabízí skvělé možnosti běžeckého lyžování a jednoduchý přístup k sáňkařským dráhám.

Crans-Montana: Středisko vhodné pro všechny typy lyžařů s výběrem z 140 km sjezdovek.

Wengen: Ideální pro začátečníky s krásným výhledem a přístupem do nedalekého Mürrenu.

zdroj: gettyimages.com

Andermatt: Moderní středisko s nedávnými investicemi do rozšíření sjezdovek. Nabízí 180 km sjezdovek a je vhodné pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře.

Verbier: Oblíbené středisko bohatých a slavných, ale přitahuje lyžaře všech dovednostních úrovní. Je známé svým nočním životem a množstvím aktivit mimo sjezdovky.

Engelberg-Titlis: Lyžařské město s prvotřídními sjezdovkami a dlouhou lyžařskou sezónou, která trvá od října do května.

Laax: Středisko s čtyřmi snowparky a 224 km sjezdovek, které je navíc jedním z nejekologičtějších lyžařských středisek na světě.

Saas-Fee: Označované jako „perla Alp“, kombinuje vysoké horské terény s rodinným střediskem.

St. Moritz: Legendární destinace pro zimní sporty, která hrála klíčovou roli v rozvoji zimního cestovního ruchu.


Pokud plánujete svou příští lyžařskou dovolenou, měli byste zvážit některé z těchto švýcarských lyžařských středisek. Každé z nich nabízí jedinečné zážitky a památky, které stojí za to vidět.

zdroj: snowmagazine.com úvodní obrázek: vytvořeno redakcí pomocí AI

Sledovat