2.4k 0

Objevte krásy jara v horách: Vyzkoušejte horské túry, cyklistiku a další outdoorové aktivity

S jarním obdobím přichází nejen nové možnosti pro turistiku, ale také nové výzvy. Při plánování jarní turistické trasy je důležité zohlednit mnoho faktorů, včetně povětrnostních podmínek a dostupnosti. V následujícím článku se podíváme na dvě trasy, které jsou pro jarní turistiku ideální.

Cesta na vrchol Mont Blanc

Francie Mont Blanc, nejvyšší hora západní Evropy, láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Cesta na vrchol není snadná, ale rozhodně stojí za to. Výstup na Mont Blanc je nejlepší v období od dubna do června, kdy jsou podmínky pro horolezectví nejlepší. Turisté se mohou rozhodnout pro různé trasy, včetně trasy z Chamonix, která je nejkratší a nejjednodušší, nebo trasy z Itálie, která je delší a náročnější.

Túra po GR20

Korsika GR20 je jeden z nejobtížnějších turistických trekingů v Evropě a je ideální pro jarní turistiku. Tento 180 kilometrů dlouhý trek vede přes nádherné horské scenérie a turisté mohou vidět neuvěřitelnou různorodost fauny a flóry. Trasa začíná na severu ostrova a končí na jihu. Turisté mohou dokončit trek v období od dubna do října, ale nejlepší čas na cestu je jaro, kdy jsou podmínky pro turistiku nejlepší.

getty images

Vodopády Plitvických jezer

Chorvatsko Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi a přímořskými městy, ale stojí také za to navštívit jeho vnitrozemí. Jarní období je ideální pro návštěvu národního parku Plitvická jezera, který je tvořen 16 krásnými jezery a mnoha vodopády. V této době roku je park krásně zelený a kvetou zde nádherné květiny. Turisté mohou projet park na lodičkách nebo se projít po stezkách, které vedou po celém parku.

Cyklistická stezka Alpe Adri

, Rakousko a Itálie Jarní období je také ideální pro cyklistiku a jednou z nejlepších cyklistických tras v Evropě je Alpe Adria. Tato stezka vede od Salcburku v Rakousku až k Jadranu v Itálii a má celkovou délku 410 kilometrů. Stezka prochází úchvatnými krajinami, horskými průsmyky a kolem řek a jezer. V průběhu trasy mohou cyklisté navštívit mnoho historických a kulturních památek, jako jsou starobylé hrady a zámky.

Skialpinismus v Dolomitech

Itálie Jarní období je také skvělý čas pro skialpinismus a Dolomity v Itálii jsou ideální pro tuto aktivitu. Skialpinismus je kombinací horolezectví a lyžování a zahrnuje výstupy na hory s lyžemi na nohách. Dolomity jsou jedním z nejlepších míst pro skialpinismus na světě a nabízí nádherné horské scenérie a fantastické sjezdy. Většina horolezců volí túry na horu Marmolada nebo Sassolungo.

Jaro je ideální období pro cestování a sportování. Pokud máte rádi přírodu a adrenalinové sporty, neváhejte a vyzkoušejte některou z výše zmíněných aktivit. Ať už zvolíte výstup na Mont Blanc, cyklovýlet po stezce Alpe Adria nebo návštěvu vodopádů Plitvických jezer, nezapomeňte si předem pečlivě naplánovat cestu a zjistit aktuální povětrnostní podmínky.

Zdroj: outsideonline.com, Lonelyplanet.com Náhledová fotografie: pixabay

Sledovat