2.5k 0

Lyžování i v létě? Jiskřivé údolí Zillertal pro lyžaře 365 dní v roce

Oblasti Zillertalu se často přezdívá nejatraktivnější lyžařské údolí světa. K dispozici jsou tu téměř dvě stovky lanových drah a vleků, 530 kilometrů sjezdovek, zalyžujete si tu v nadmořské výšce 3000 metrů nad mořem a hlavně tu na návštěvníky čeká jedna naprostá specialita: na Hintertuxském ledovci můžete jako v jediné oblasti v Rakousku lyžovat 365 dnů v roce!

Skoky, sjezdy, překážky

Lyžování je nejen sport, ale především zábava. Té si v Zillertalu užijete do sytosti. Kam vyrazit? Užijte si vzrušení z jízdy ve snowparku Penken Park nebo Gerlos. K dispozici jsou trasy pro každou úroveň freestylu, zábavné sjezdy s ostrými zatáčkami i nejrůznější překážky. K využití jsou pochopitelně i zóny pro začátečníky a prostory určené k oddychu.

Svah pro každého

V Zillertalu najdete sjezdovky pro začátečníky i pro zkušené lyžaře. Samozřejmostí jsou i neupravené svahy, kde si na své v krásném čerstvém prašanu přijdou freerideři.

Hintertux, Zillertal. Fotka od Getty Images

Pro odvážlivce

Pro odvážlivce milující skoky je určen jumppark Bagjump v ActionParku Kreuzwiese, kam je vstup zcela zdarma. Prudké a ostré zatáčky a muldové dráhy najdete i ve funslope parku Hintertux, kde můžete na speedboostu projet sněhový tunel.

Zábava mimo sjezdovku

Jasně, kvůli lyžování do Alp jezdíme, zažít tu ale můžeme mnohem víc. Vyrazit na horskou túru zasněženou krajinou, zabruslit si v centru Mayerhofenu, projet se na saních nebo vyzkoušet snowtubing – jízdu na nafouknuté pneumatice ve speciální dráze. Neuvěřitelná zábava pro celou rodinu.

Relax na lehátku před restaurací, se šálkem svařeného vína v ruce a v příjemné společnosti, patří k nejkrásnějším momentům zimní dovolené.

Relaxační zóna na ledovci Hintertux v rakouském Zillertalu. Fotka od Getty Images

Co musíte vyzkoušet?

CAT-skiing neboli ranní jízda po manšestru v Hochfügenu, kde probíhá akce „First line“. Nadchne vás i novinka – brzká snídaně, která se od 6:30 hod. podává na vrcholku hory Plattenkogel.

Netradiční aktivity

Máme pro vás také tipy na vyzkoušení netradičních aktivit. Provětrat saně můžete na sáňkařské dráze v Arena Coaster v Zillertalu nebo se vyblbnou v Ledovém paláci Natur Eis Palast na Hintertuxu.

Zdroj: www.zillertal.at. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat