343 0

BUN J RIDE aneb bungee jumping na lyžích? Jasně a mnohem víc v ikonickém Tignes a Val d’Isère

V savojském údolí francouzských Alp, dějišti Winter X Games, magické Val d’Isère za kopcem, kvalitní tratě, ubytování ve vysoké nadmořské výšce a garance sněhu v okrajových termínech sezóny. V ceně permanentky zdarma bazén.

Tato lokalita, ještě donedávna nazývaná Espace Killy,  je propojením modernosti a funkčnosti (středisko Tignes) s pompézností a slávou (středisko Val d’Isère). Zdejších 300 km propojených tratí zahrnuje kromě různorodých sjezdovek také 6 slalomových, pump track, dva snowparky, dva ledovce a kromě toho zde na lyžaře čekají rozsáhlé volné terény. Ne nadarmo jde o jednu z nejslavnějších a nejkvalitnějších oblastí světa.

Pravidelně se zde konájí závody Světového poháru a na sjezdovkách Rhône-Alpes a legendární La Face se bojovalo na světovém šampionátu!

Lyžařská oblast Espace Killy, spojující Tignes a Val d’Isère, byla přejmenována na Tignes & Val d’Isère . Od této změny byly zároveň zrušeny týdenní permanentky platné jen na Tignes.

Tignes

V roce 1952 zatopila voda z přehrady původní osadu Tignes. Novým centrem se stalo Tignes les Boisses. Do roku 1975 bylo Boisses sídlem radnice, školy a pošty, poté se začalo budovat Tignes Le Lac a z Tignes les Boisses se život postupně vytrácel. V zimě 2013 se do Tignes les Boisses, již pod jménem Tignes 1800, život začíná vracet. Tato nová vesnička je soustředěna kolem kostela, který je replikou kostela z původní zatopené osady. Nové chaty z kamene a dřeva mají díky upravenému nástupu na kabinovou osmimístnou lanovku Boisse přímý přístup na sjezdovky.

Středisko Tignes 2100 s ubytováním v nadmořské výšce cca 2.100 m představuje novější část lokality Espace Killy. Díky ledovci Grande Motte, na který vás „tunelová lanovka“ vyveze za 7 minut, je zde možné prakticky celoroční lyžování. Určitě si zde najdete své perličky, jistě však nesmíte vynechat skalní okno Aiguille Percée , dlouhé červené sjezdy z Grande Motte či zapomenutou černou sjezdovku La Sache vedoucí až do Tignes Brévières.

Tato lokalita je však známá i akrobatickým lyžováním a stále více proniká i do povědomí freeriderů a freestylerů. Vždyť se tu uskutečnila již spousta světových šampionátů a světových pohárů.

Tignes bylo čtyři roky (2010 – 2013) také dějištěm známých Winter X Games, které se poprvé v Evropě konaly v roce 2010 právě zde. Mohli jste zde vidět živě ty nejlepší na SuperPipe, SlopeStyle či sněžných skútrech.

BUN J RIDE 

Je garantovaný adrenalin v nadmořské výšce 2500 metrů. Třicet metrů dlouhý skok a k tomu další 40metrový bungee skok, vše s připnutím na „zip line“.

Poznámka: Lanový skluz (anglicky zip-line, španělsky tirolina) se skládá z kladky, která se pohybuje obvykle po ocelovém laně, které je instalováno ve volném terénu v určitém sklonu.(Wikipedia)

Pro fanoušky velkého adrenalinu?

Vysoce adrenalinová dávka pro každého, která kombinuje skoky na lyžích, bungee jumping a lanový skluz. 

Budete vybaveni postrojem připevněným v pase na každé straně ke dvěma pohyblivým elastickým lanům. Stojíte na lyžích na vrcholu skokanského můstku a jedete po dráze dlouhé přibližně 30 metrů, která klesá do 40metrové hloubky pod vámi. Vyskočíte z můstku a zhoupnete se. Drží vás dvě elastické šňůry, které sledují vaši trajektorii. Jakmile budete stabilní, systém se zamkne a vy se vrátíte na zem.

 Praktické informace

Atrakce se nachází u modré sjezdovky „Lac“ (Merles, sedačková lanovka). Areál v Tignes je určen výhradně pro skoky na lyžích, snowboardu nebo saních. 

Minimální věk: 13 let a minimální hmotnost: 40 kg

Otevřeno denně (kromě soboty) od 10.30 do 16.30 hodin

Cena na osobu: 75 EUR

Zdroj: https://en.tignes.net, www.hitka.sk. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat