585 0

Do rakouského Schladming-Dachsteinu pohodlně autobusem z Prahy přes Č. Budějovice. Ani nemusíte čerpat dovolenou

Vyrazte na lyže i přesto, že nemáte dovolenou. V sobotu po půlnoci vás autobus naloží, přes den si zalyžujete a zase před půlnocí budete zpět. Zalyžujete si na sjezdovkách, kde se pořádá světový pohár ve slalomu.

Několik cestovních kanceláří v Česku pořádá (nejenom) víkendové zájezdy na zasněžené svahy horského masivu Dachsein v rakouských Severních Alpách. Na výběr máte z více možností, které lze porovnat na portálu CheckMyBus. Ten porovná všechny dostupné autobusy na lince Praha – Schladming. Zobrazí všechny zastávky, veškeré časové údaje a samozřejmě také tu nejlevnější jízdenku. Zde najdete výhodné autobusové jízdenky od dopravců obsluhujících tuto trasu. K tomu dostanete veškeré informace o palubním vybavení – od klimatizace přes zásuvky až po WiFi.

Na této stránce se též zobrazí nejlevnější autobusové jízdenky pro spoje, které na trase Praha – Schladming pojedou v několika nejbližších dnech. Získáte též informace o zastávkách meziměstských autobusů v Praze a ve Schladmingu, abyste si mohli lépe naplánovat cestu až ke konečnému cíli. Navíc uvidíte, které spoje navazují na váš bus ze Schladmingu, alternativní destinace z Prahy a nejoblíbenější linky letištní kyvadlové dopravy ve Schladmingu.

Příklad programu zájezdu

Pro představu předkládáme program zájezdu jedné cestovní kanceláře operující tuto destinaci.

1.den: odjezd z Prahy v pozdních nočních hodinách. Okolo 8:00 hodiny budeme na místě, máte celý den na lyžování či jiné aktivity.

Využít můžete 44 moderních lanovek a vleků, sjet si ozvučenou sjezdovku, Slope of Fame, Sec-Run sportovní měřený úsek a mnoho dalších zimních radovánek.

Zalyžujete si na 123 km sjezdových tratích ve čtyřech střediscích Schladming – Dachstein, Hauser Kaibling, Planai a Hochwurzen, Reiteralm.

Po uzavření lanovek se sejdeme u autobusu, kde se můžete občerstvit a vyrazíme zpět na cestu do ČR.
Předpokládaný návrat před půlnocí.

Tip cestovní kanceláře

Poblíž střediska Schladming se nachází rovněž i pár klidnějších areálů, na které lze využít jednotný skipas. Jedná se o Galsterbergalm, kde si děti mohou užít ve stylizované galské vesnici. Dále pak Fageralm, což je klidný areál s mírným terénem nalézající se na kraji této lyžařské oblasti v okolí Dachstein. Je vhodný hlavně pro ty, kdo se nechtějí celý den pohybovat na rušných sjezdovkách. Zvláště zajímavý je pro děti, kterým nabízí lehké freestyl atrakce. Stoderzinken je určeno pro každého, kdo chce lyžovat takřka v soukromí. Najdete zde cvičnou louku s malými sjezdovkami. Skvělá volba pro každého začátečníka.

Co zahrnuje cena?

  • Zpáteční autobusovou přepravu
  • Přeprava: 1 x lyžařský set nebo 1 x snowboard, příruční zavazadlo na palubě, 1 x zavazadlo
  • Služby technického průvodce

Co není zahrnuto v ceně?

  • Skipas (dospělý 48 euro, mládež 16 – 18 let 37 euro, dítě 6 – 15 let 25 euro)
    !!!Peníze na skipas jsou vybírány v hotovosti již v autobuse technickým doprovodem. Platba kartou není možná. Pokud si skipas budete na místě kupovat sami, počítejte se zvýšenou cenou, jelikož se na Vás nebude vztahovat skupinová sleva!!!
  • Vratnou zálohu za skipas cca 2 eura
  • Sportovní (lyže) pojištění den se stornem zájezdu 49,-Kč

Nástupní a výstupní místa

Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice a Kaplice.

Zdroje: ckvegatour.cz, checkmybus.cz. Náhledová fotografie: Abdullah Almutairi z Pexels

Sledovat