344 0

Myslíte si, že je lyžování jediný nebezpečný sport? Tyto sporty jsou bláznivé

Dnes se nebudeme bavit o fotbalu, ledním hokeji, ani o tenise. Podíváme se spíše na sporty, které nejsou tolik známé a vsadím se, že alespoň jeden z nich bude pro vás novinkou nebo při nejmenším překvapením.

Sjezd aktivní sopky na desce

Na první pohled to možná nezní tak šíleně a nebezpečně, ale když si člověk uvědomí, že taková aktivní sopka může kdykoliv vychrlit lávu bez jakéhokoliv upozornění, to už je něco. 

Tito odvážlivci si frčí po strmé stěně sopky až 80km/h a to na pouhé obyčejné desce. 

Fotka od kimura2 z Pixabay

Bungee Jumping

Pro někoho noční můra, pro jiné splněný sen a skvělý adrenalinový zážitek. Jenomže existují i takoví nadšenci, pro které je obyčejný seskok nudný a tak mají přídávek, který na ně čeká dole ve vodě – hladový krokodýl. To už je risk.

Zorbing

Průhledná koule, která se řítí z kopce a je téměr neovladatelná, to je jedna věc. Naprostá šílenost ale je, když se někdo v takové gumové kouli vydá na širé moře. Úkolem je dostat se do cíle, který může být i několik kilometrů vzdálený. Takovým lidem hrozí nejen dehydratace, ale například i poškození koule, což může směřovat k utonutí nebo k napadení některým z mořských predátorů. 

Fotka od ivabalk z Pixabay 

Slacklining

To chce odvahu a především výbornou rovnováhu a kontrolu nad svým tělem. Jedná se o sport, kde upevníte lano mezi dva body a snažíte se přejít z jedné strany na druhou a udržet balanc. 

Pokud si zavěsíte lano mezi dva stromy, budiž, ale pokud tento sport provozujete v extrémních výškách, to je aspoň dávka adrenalinu. Kor v případě, kdy nemáte žádné jištění, tam už opravdu hrajete o život.  

Cliff diving

Jeden ze známějších adrenalinových sportů – seskok ze skály. Zní to jako legrace, ale stačí špatně dopadnout do vody a můžete během pár vteřin přijít o vše. Je to více nebezpečné, než se zdá. 

Sjezd na jednokolce

Horské sjezdy na kole, to je známá věc, ale na jednokolce?

Opět velkou roli hraje rovnováha, protože s jedním kolem to není úplně jednoduché. Častým pádům a odřeninám se při takovém sportu asi nevyhnete.

Belly flopping 

Na konec něco na zasmání. Belly flopping je v této době oficiálně sport, který by se do češtiny dal přeložit jako skákání placáků. Cílem je, abyste při seskoku do vody vystříkly co nejvíce vody. 

Au, to musí pěkně bolet. 

Zdroj: worldatlas.com, náhledový obrázek: Getty Images

Sledovat