430 0

Horní Rakousko: lyžování pro ambiciózní lyžaře

Není pochyb o tom, že stojí za to poznat blíže lyžařský region, jehož velkou hodnotou jsou superobří trasy Světového poháru, v Evropě uznávané freeridové areály a areály, které potěší i ty nejnáročnější běžkaře.

Horní Rakousy či Horní Rakousko je spolková země na severu Rakouska. Její metropolí je Linec, ležící na evropském veletoku Dunaji, který protéká severem Horních Rakous od západu k východu. 

Malé, ale vyhlášené středisko

Hinterstoder – Höss je jedno ze dvou středisek v oblasti Pyhrn-Priel v jižní části Horního Rakouska. Je považováno spíše za malé rodinné středisko, ale zvučné jméno má nejen mezi freeridery. Hinterstoder je malá upravená vesnička v klidném, slepém údolí Stodertal pod skalní hradbou masivu Totes Gebirge.

Jezero Schiederweiher poblíž lyžařského a turistického střediska Hinterstoder. Fotka od Getty Images

Tento skiareál se může pochlubit velkým vyznamenáním. Tento resort byl jmenován pořadatelem závodů Světového poháru v alpských disciplínách. Takové uznání od Mezinárodní lyžařské federace z něj dělá jednu z nejzajímavějších zimních destinací pro ambiciózní lyžaře. Mnoho zážitků čeká na lyžaře na zdejších tratích. Místní sjezdovky se mohou pochlubit sklonem až 60 %, což znamená spoustu nezapomenutelných dojmů pro každého ambiciózního vyznavače zimních sportů.

Pro zanícené lyžaře může být velkým lákadlem také areál v areálu Schafkogel. Celkem je na svazích skiareálu tyčícího se nad areálem až 40 km sjezdovek včetně těžkých a středně obtížných tratí. Čeká zde také 12 lanovek a vleků, díky kterým mohou lyžaři naplno využít potenciál zdejších sjezdovek.

Velkým lákadlem v Horním Rakousku je Freesports Arena Dachstein Krippenstein , která byla časopisem SnowPlanet zvolena jednou z nejlepších off-road lokalit. Trasy ležící v nadmořské výšce 514 a 2100 m nad mořem uchvacují svou přirozeností, díky které zde lyžaři mohou zažít jedinečné zimní dobrodružství. Krippenstein láká i svým zajímavým outdoorovým programem – tak odlišným od mainstreamu.

Na sněžnicích v oblasti Dachstein-Krippensteinu. Fotka od Getty Images

Třicet kilometrů variant mimo sjezdovky a jistota sněhu v oblasti Dachsteinu spolehlivě navnadí vyznavače snowboardů a milovníky prašanu. Ať už jezdíte na lyžích nebo na snowboardu, široká nabídka variant ve středisku Freesports Arena Dachstein Krippenstein nadchne každého! Varianty Schönberg, Imisl a Eisgrube nabízejí drsné skalnaté hřebeny, rozmanité svahy a jízdu lesními úseky, jízda s převýšením 1 500 m vyžaduje kondici a koncentraci.

Na trati Feuerkogel si mohou vyzkoušet freeride i nezkušení nadšenci . Nezpevněná trasa značená tyčemi spojuje alpský vrchol s malebným údolím. Bláznivá jízda plus krásné výhledy v jezerní oblast Salzkammergut – to jsou atrakce, které sem lákají lyžaře.

Absolutní blaho pro běžkaře

Dokonalé tratě v regionu Pyhrn-Priel. Fotka od Getty Images

A co fanoušci běžeckého lyžování, kteří hledají sportovní vyžití v Horním Rakousku? Velkým lákadlem pro ně budou běžecké tratě v regionu Pyhrn-Priel ( 120 km tratí) a v Dachstein West (asi 250 km tratí). Velké kouzlo má i Hochficht, který je již v Bavorském lese . Čeká zde až 70 km sjezdovek, které umožňují lyžařům aktivní odpočinek a krásné výhledy.

Zdroj: www.travelmaniacy.pl, www.hornirakousko.cz. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat