746 0

Lyžujte jako mistři světa ve Schladming – Dachsteinu a dopřejte si pořádné rakouské speciality

Dějiště mistrovství světa v alpském lyžování – středisko Schladming – Dachstein – není v žádném případě určené pouze zkušeným lyžařským mistrům – na lyžařskou dovolenou sem můžete vyrazit s celou rodinou. Dobrá poloha střediska garantuje jistotu sněhu po celou sezónu, která většinou začíná už na přelomu listopadu a prosince.

K dispozici je tu 88 nejmodernějších kabinkových a sedačkových lanovek, stovka tradičních horských chat a více než dvě stovky dokonale upravených sjezdovek. Kdo si na sněhu rád užívá, vzrušení a adrenalin, vyrazí na jeden ze šesti zdejších zábavních svahů. Svou neobyčejnou tratí zaujme Crosspark Reiteralm. Jízdu po zdejším svahu můžete zakončit zastávkou v salaši a v řádění pokračovat v superparku Planai, kde si přijdou na své milovníci všech překážek – od lehkých po velmi náročné.

Fotka od Getty Images

K lyžování patří skvělé jídlo

Rakušané jsou vyhlášení svou pohostinností a nadšením pro tradiční recepty a pokrmy připravené z regionálních surovin. Dobré jídlo a lyžování tu k sobě zkrátka neodmyslitelně patří. V jakékoliv ze zdejších horských chat se zastavte na skvělou polévku. Za ochutnání rozhodně stojí hovězí vývar s celestýnskými nudlemi i hustá gulášová, která vydá za hlavní jídlo, pirohy s pravým štýrským sýrem z Ennstalu nebo domácí štrúdl s jablečnou nebo tvarohovou náplní a kopcem šlehačky nebo zmrzliny.

Fotka od Getty Images

Po krátkém odpočinku na lehátku před chatou můžete vyrazit objevovat další zdejší svahy a nádherné výhledy.

Co vám zde nesmí uniknout

Schladming – Dachstein je součástí největšího rakouského lyžařského střediska Ski Amadé, kde je k dispozici celkem 760 km sjezdovek, které můžete projet na jediný skipas.

Zajímavý tip: Ski Amadé Made my day – 4-Berge-Naschtour (aneb zamlsejte si na čtyřech vrcholcích) je celodenní objevná kulinářská cesta, při níž poznáte 4 vrcholy, 4 horské chalupy a ochutnáte 4 fantastické místní pokrmy. Při celodenním lyžování vás doprovází zkušený lyžařský instruktor.

Schladming – Dachstein. Fotka od anikinearthwalker z Pixabay

Klídek a pohoda u všeho

Sjezdovky, běžky, snowboard a samozřejmě fantastická rakouská kuchyně – to je ideální program na zimní dovolenou. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv sportovní aktivitu, vždy si ve zdejších místech užijete sěží horský vzduch a krásné výhledy.

Zdroj: www.skiamade.com. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat