190 0

Ohroženější než v létě: Jak chránit pokožku v zimě

Když přijdou studené dny a teploty klesnou, naše pokožka potřebuje ochranu. Během chladnějšího počasí je důležité zůstat hydratovaný a chráněný před zimou a slunečním zářením. Když jsme na pláži, vždy pamatujeme na to, abychom si chránili pokožku, ale když vyrazíme na svah, máme tendenci na to zapomínat.

Avšak kromě chladu, když jste ve vyšší nadmořské výšce, jsou sluneční UV paprsky méně filtrovány a odrazy od sněhu jejich intenzitu zesilují. Jaký je tedy nejlepší způsob, jak v zimě účinně chránit pokožku před chladem a sluncem? Zde je několik jednoduchých věcí, které si lze osvojit a pamatovat na ně před vykročením na vzduch.

Hydratovat a zase hydratovat

V zimě nejsou potřeby vaší pleti stejné jako v průběhu roku. Obličej, rty a ruce jsou vážně ohroženy. I když je vaše pokožka zabalená od hlavy až k patě, je stále vystavena chladu a UV záření a snadněji se vysuší a popraská. Abyste zabránili zarudnutí a dehydrataci pokožky vlivem měnících se teplot, udržujte ji hydratovanou, tedy napumpovanou vodou.

Fotka od Getty Images

Praktické způsoby, jak chránit pokožku během zimy

Používejte bohatší hydratační a výživný produkt pro péči o pleť než v teplejších obdobích a nanášejte ho ráno a večer v dostatečném množství. Nezapomeňte používat krém na ruce. Protože máme ruce chráněny rukavicemi, často zapomínáme, že je také trápí chlad a suchý horský vzduch. Potřebují také pomoc, aby nevyschly a nepopraskaly.

Více pijte

Pokožku musíte udržovat hydratovanou zevnitř i zvenčí. Ujistěte se tedy, že pijete více ve vyšší nadmořské výšce v porovnání s tím, co byste vypili normálně. Ve vyšších nadmořských výškách je vlhkost nižší, proto je důležité pít dostatek tekutin. Ke svému dennímu příjmu přidejte alespoň jeden litr navíc.

Fotka od Getty Images

Používejte opalovací krém a balzám na rty

Zdá se to jako samozřejmá rada, ale zimě máme tendenci zapomínat na sílu slunečního záření. Odráží se od sněhu, posílá nám zpět více ultrafialových paprsků a je agresivnější než na mořské pláži. Abyste předešli spálení, stačí chránit pokožku vhodným opalovacím krémem. Na horách zvolte index opalovacího krému 50+. Opalovací krém nanášejte půl hodiny před tím, než vyjdete ven, a nanášejte jej často, přibližně každé 2 hodiny, pokud trávíte celý den na sjezdovce.

Slunce útočí na vaši pokožku, i když je zataženo, takže i za pošmourného počasí byste měli pokožku chránit před spálením. Další zásadní věc: vždy u sebe mějte balzám na rty, abyste zabránili popraskání rtů.

Zdroj: www.inthesnow.com. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat