260 0

Jak vyzrát na pravidelnou bolest hlavy? Zde je několik triků

Bolest hlavy je strašák, kterého zná určitě každý z nás. Přijde zpravidla nečekaně a v nejméně vhodnou chvíli. Jak této nepříjemnosti spolehlivě předejít, vám prozradíme v následujících odstavcích. 

Upravte svůj jídelníček 

To nejjednodušší, co pro sebe můžete udělat, je obohatit jídelníček o potraviny bohaté na riboflavin. Špenát je v tomto směru vydatným pomocníkem. Neuděláte ale chybu ani s chutnou rybou (např. lososem, tuňákem). Pokud se nebojíte experimentů, můžete vyzkoušet i tofu nebo avokádo. 

Fotka od Karolina Grabowska z Pexels

Omezte elektroniku 

Je to první, co uděláte, když ráno vstanete to, že sáhnete po svém chytrém telefonu a „sjíždíte“ sociální sítě? Chyba! Oči se potřebují po ránu rozkoukat, přijmout denní světlo, a ne ihned po probuzení čelit modrému světlu, které váš telefon vyzařuje. 

Omezte kávu a více se hydratujte 

Tekutiny, tekutiny, tekutiny. Alfa a omega všech závratí a bolestí hlavy. Omezte nápoje, které dehydrují, jako kávu a černý čaj. Jistě, pít je můžete, pokud ale patříte mezi příznivce ranní kávy, doplňte ji sklenicí čisté vody. A co cesty do práce? Komu z nás se ráno v tramvaji nebo v autobuse nezatočila po ránu hlava? Vezměte si ráno s sebou do tašky či kabelky láhev s vodou a ranní závratě i následný bolehlav se stanou minulostí. 

Fotka od Alfonso Cerezo z Pixabay

Čerstvý vzduch je klíčem 

Pokud se rannímu koukání do telefonu nevyhnete, nebo máte sedavé zaměstnání, běžte se projít. Navíc teď, když nám konečně napadnul sníh, je odpolední procházka něco kouzelného, a ještě tím pomůžete svému zdraví. Takže si nazujte sněhule, vypněte telefon a běžte si vyčistit hlavu. 

Zdroj: scienceofmigraine.com, Náhledový obrázek: GettyImages

Sledovat