466 0

Lyžování s dětmi? Naše nejlepší tipy pro vydařenou lyžařskou dovolenou

Rodinná dovolená na lyžích může být neuvěřitelně zábavná, ale pokud to nevychytáte, může vás čekat náročnější úkol, než jste čekali. Zde jsou naše nejlepší tipy, jak si příští rodinnou dovolenou co nejvíce usnadnit.

Vrstvěte oblečení

Jakmile budete skutečně na sněhu, zajistěte, aby bylo vaše dítě dostatečně v teple. Dítě, kterému je zima, si lyžování neužije a brzy ho bude nenávidět. Protože jsou děti menší než dospělí, ztrácejí tělesné teplo mnohem rychleji. Platí všechna obvyklá pravidla, ale dodržujte je důsledně: hodně vrstev, dobré rukavice, teplé ponožky, udržet hlavu v teple. Termo prádlo je nutností – nahoře i dole;  vnitřní rukavice a kukla se mohou zdát přehnané, ale jsou velmi účinné. Více vrstev je mnohem lepší než méně.

Fotka od Getty Images

Přešlapujte v lyžařských botách

Seznamte své dítě s lyžařskými botami. Pravděpodobně budou tou nejvíce mimozemskou věcí, kterou si vaše dítě kdy obulo na nohy. Ať si na ně zvyknou. Oblékněte je dobře před první lekcí, přimějte potomka, aby v nich dupalo a „ošlapalo si“ je. Skvělým tipem je nechat boty večer předtím na vyhřívačce bot nebo na radiátoru. Boty budou teplé, když si je ráno obují, a plastové části obuvi mnohem měkčí, takže si je lépe nazují.

Naučte je padat

Fotka od Getty Images

Buďte trpěliví a postupujte pomalu. Možná chcete, aby se vaše dítě stalo novým Albertem Tombou, ale bude to chvíli trvat. Nepromítejte do nich svá očekávání příliš brzy. Jemným povzbuzováním dojdete dál.

Vyzývejte je, aby padaly, nebudou pak brát pády jako svoje selhání. Když vyzvedáváte dítě z lyžařské školy, buďte nadšení a povzbuďte dítě, aby se s vámi podělilo o úspěchy. Nezapomeňte také, že být lyžařem začátečníkem je vyčerpávající záležitost. Takže děti nenuťte, aby šly lyžovat hned po lekci, pokud samy nechtějí. Mnohem lepší je dát si svačinu nebo oběd a poté jít zpátky na sníh.

Vyberte správnou lyžařskou školu

Lyžařská škola, kterou si vyberete, by měla odrážet temperament vašeho dítěte. Nevybírejte automaticky tu, kde jste se učili lyžovat vy před 30 lety. Hodně se změnilo. Také si promluvte s instruktorem.

Fotka od Getty Images

Něco na energii

Sbalte svému dítěti pár dobrot do kapsy. Malá čokoláda či sušenka mu v určitém okamžiku během lekce dodá tolik potřebnou energii. Navíc se může rozdělit s ostatními dětmi ve skupině.  Dobré je dát mu do kapsy malou částku peněz pro případ, že by je potřebovalo.

Pro případ nouze

Pro případ, že by se vaše dítě na horách ztratilo, dejte mu svou vizitku nebo kousek papíru s vaším telefonním číslem, nebo mu ho napište paži. V případě nouze může číslo ukázat někomu, kdo vám zavolá. To vám také dodá více klidu.

Nechte je vydechnout

Aportování a nošení unavených dětí, jejich lyží a hůlek spolu s vašimi vlastními může být často oříškem, když vám docházejí síly. Skvělou výbavou je batoh navržený se speciálními sponami na obou stranách určený k upnutí malých lyží, čímž se uvolní alespoň jedna ruka.

Hlavně si s dětmi povídejte, když jsou unavené, změňte aktivitu – postavte třeba starého dobrého sněhuláka. Hodně dětí si rádo prohlíží samy sebe, jak lyžují a padají, takže kamera nebo mobilní telefon je perfektní pomocník při překonání únavy.

Zdroj: www.powderwhite.com.https://www.skimag.com Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat