203 0

Rakouský Schladming-Dachstein nabízí mnohem víc než jen lyžování. Vyzkoušejte si biatlon!

V rakouské lyžařské oblasti Schladming-Dachstein v regionu Ski amadé najdete řadu sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Největší souvislou lyžařskou oblastí v regionu je čtyřhorský lyžařský areál Schladminger. To ale není vše, ve štýrském Schladmingu-Dachsteinu toho můžete objevit mnohem více.

K dispozici je také několik menších sjezdovek, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Díky zajímavé nabídce máte k dispozici vše, co potřebujete pro bezstarostnou dovolenou se svými blízkými.

Sjezdovky všech druhů

Ve Schladmingu-Dachsteinu, který je součástí lyžařské oblasti Ski amadé, na vás čeká celkem až 230 kilometrů sjezdovek, na které vás vyveze 81 nejmodernějších vleků. I klasické lyžování může být nezapomenutelným zážitkem. Stačí si vybrat svah, který pro vás bude výzvou a posune vaše hranice. K dispozici jsou také sjezdovky pro děti a začátečníky.

Průhledný vyhlídkový chodník. Horský masiv Dachstein v rakouských Severních vápencových Alpách. Fotka od Wojciech Then z Unsplash

Běžky jsou zde in

Běh na lyžích, lidově nazývaný cross-country, je stále populárnější. Budete potřebovat speciální lyže a boty, ale tento olympijský sport procvičí všechny vaše svaly. Stačí si vybrat trasu, typ obtížnosti, tempo a můžete se vydat v relaxačním režimu nebo si pořádně zacvičit.

Běžkařské centrum Ramsau am Dachstein ve Štýrsku nabízí až 220 kilometrů upravovaných běžeckých tratí, na kterých královsky poznáte místní horskou krajinu. Máte však také skvělou a jedinečnou příležitost vyzkoušet si zde biatlon. Pokud vás vždy fascinovalo, jak biatlonisté dokážou střílet z pušky po dlouhém běhu, vyzkoušejte si to na vlastní kůži.

Oranžové osvětlení při večerním sjezdu

Večerní lyžování ve Ski amadé, které je ve velkých střediscích také běžné, vám poskytne zcela jiný zážitek než klasické denní lyžování. Někteří si dokonce naplánují další aktivity během dne a poprvé si lyže nasadí až večer. Před začátkem večerního lyžování jsou štýrské sjezdovky upraveny a v areálu Hochwurzen ve Ski amadé na vás čeká kouzelná atmosféra s oranžovým osvětlením, což znamená dobrou viditelnost. Objevte kouzlo tohoto mimořádného zážitku na vlastní kůži.

Zdroj: hashtag.sk. Náhledová fotografie: Aaron Doucett z Unsplash

Sledovat