9.1k 0

Z čeho se skládají lyžařské brýle? A jak to udělat, když nosíte dioptrické brýle?

Kvalita čoček je důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při nákupu lyžařských brýlí. A to společně s jejich strukturou, protože to vše ovlivňuje jejich tvar a nositelovo pohodlí. 

Struktura zahrnuje různé prvky, jako je klip na rám, pěnové polstrování, popruh a definuje, zda existuje možnost výměny čoček.

Obruba zorníku

Existují tři různé typy rámečků:

Celorámečkové:

Struktura brýlí je viditelná a obklopuje čočku.

Bezrámečkové: 

Čočka zakrývá konstrukci brýlí. Zorné pole je maximalizováno a výměna čočky je usnadněna díky integrovanému systému.

Polorámečkové: 

Některé části rámu jsou viditelné po stranách objektivu.

Fotka od Getty Images

„Přes brýle“ neboli Over The Glasses (OTG)

Některé lyžařské brýle lze nosit na dioptrických brýlích. Jsou silnější a v pěnovém polstrování je prostor pro umístění nožiček brýlí po stranách.

Pěnové polstrování

Na lyžařských brýlích se nacházejí 2 typy pěny:

Ventilační pěna: 

Nachází se na obroučce brýlí, pomáhá cirkulaci vzduchu v brýlích, aby se zabránilo jejich zamlžování, a pěna také zabraňuje pronikání sněhu a deště.

Pěnové polstrování:

Toto polstrování přiléhá k obličeji a zajišťuje pohodlné nošení brýlí. Existují různé hustoty, které jsou vyrobeny z měkkých materiálů a snižují pocení.

Fotka od Getty Images

Před koupí vyzkoušet

Je důležité si lyžařské brýle před nákupem vyzkoušet, abyste se ujistili, že mají správnou velikost a tvar. Existují specifické modely pro ženy a děti, které vyhovují hubenějším obličejům. Pro vaše pohodlí pamatujte na to, že vaše brýle by měly být kompatibilní s lyžařskou helmou. 

Lyžařské brýle jsou nedílnou součástí vašeho lyžařského oblečení, pomáhají vám vypadat a cítit se pohodlně.

Cena versus provedení

Ceny se liší v závislosti na použitých technologiích a může být lákavé sáhnout po nejlevnějším modelu. Cenově dostupné brýle vám poskytují základní ochranu na zimní dovolené, například ve středisku nebo pokud lyžujete jen příležitostně. Pokud na lyžích trávíte hodně času, investice do dobrých brýlí se dvěma skly nebo fotochromatickým zorníkem ochrání vaše oči a poskytne vám další pohodlí, kterého nebudete litovat!

Zdroj: www.salomon.com. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat