150 0

Luxusní horské útočiště v Nepálu, na jehož otevření čeká celá Asie i zbytek světa

Po celá desetiletí je Nepál vyhledávanou himálajskou destinací pro batůžkáře a turisty přitahované jeho hluboce zakořeněnou spiritualitou, nekonečnou nabídkou dobrodružství a nebetyčnými vrcholy. To však nebyl případ mnoha luxusně smýšlejících cestovatelů.

Ti si často vybírali sousední Bhútán pro jeho špičkovou nabídku luxusních horských chat. To se změní v roce 2023, kdy Nepál odhalí „vlnu“ prvotřídního butikového ubytování a zážitky s ním spojené.

Velkou zásluhu na tomto posunu má nedávná modernizace Mountain Lodges of Nepal, rodinné „sbírky“ luxusních ubytovacích zařízení rozesetých po mimořádně malebných oblastech Annapurny a Everestu. Do konce roku 2023 představí 15 prémiových, intimních chat – směs zrekonstruovaných objektů a novostaveb kombinujících tradici (kamenné zdi a barevné kulturní motivy) s moderností (například dramatická skleněná okna od podlahy ke stropu) – a zároveň nabídne vícedenní treky, lov divokého medu a lety helikoptérou na snídani se šampaňským na Mount Everestu, aaaaach.

„Lov medu neboli sběr medu je sběr medu z divokých včelstev a je jednou z nejstarších lidských činností. Dodnes je praktikován domorodými společnostmi v částech Afriky, Asie, Austrálie a Jižní Ameriky.“ (wikipedia.org)

Základní tábor pod horou Annapurna. Fotka od Ashok Sharma z Pexels

V roce 2023 bude v odlehlé oblasti Mustangu, kdysi zakázaném starověkém království, otevřen hotel Shinta Mani Mustang, a Bensley Collection s 29 apartmány, pravděpodobně nejočekávanější hotel v Asii. V čele tohoto horského útočiště se vším všudy stojí designérský virtuóz Bill Bensley, který v sobě spojuje tibetský design (zahrnující upcyklované materiály), tradiční wellness programy, jedinečné zážitky – například průzkum tajemných starobylých „nebeských jeskyní“ s průvodcem – a bezkonkurenční přístup k jedné z posledních hranic Himálaje, napsal Travis Levius pro cestovatelský portál Cntraveler.com.

Zdroj: cntraveler.com. Náhledová fotografie: James Wheeler z Pexels

Sledovat