1k 0

Pět nejlepších lyžařských a snowboardových filmů, ze kterých si sednete na zadek

Poté, co jsme poslední dva roky pandemie trávili zimu tak akorát sledováním spousty filmů z lyžařského a snowboardového prostředí, pojídáním pizzy a pitím piva, vybrali jsme pro začátek těch pět opravdu nejlepších ze všech! Tyto filmy lze zhlédnout (většinou zdarma) a zcela jistě vás donutí vyrazit do hor a pořídit si vlastní zážitky.

1. Claim (2008)

Dokumentární film o freestyle lyžování z roku 2008. Film poskytuje náhled do soukromí riderů a jejich názory na moderní scénu.       

Matchstick Production vytvořili tento oceňovaný snímek, kde si největší světoví lyžaři tropí legraci sami ze sebe a tohoto sportu. Je to poslední celovečerní film, ve kterém hrála kanadská lyžařská ikona Shane McConkey předtím, než v roce 2009 zemřel při nehodě na lyžích. Scéna odehrávající se v rytmu The Final Countdown vás vtáhne do děje naprosto dokonale. Tohle je určitě jeden z nejlepších lyžařských filmů všech dob!

Velmi geniální, zábavný, adrenalinový dokument, který nemá chybu. Jenom sledujete až do konce s otevřenou pusou!

Hrají: Mark Abma, Shane McConkey, Sean Pettit, Ingrid Backstrom, Simon Dumont, Sean Pettit

2. Warren Miller’s Higher Ground (2005)

Adrenalinový narkoman Warren Miller nabízí povzbuzující směs dechberoucího dobrodružství a fascinujícího dokumentu, když cestuje po celém světě, aby přinesl ty nejúžasnější záběry z lyžování a snowboardingu, jaké kdy byly v roce 2005 zachyceny na kameru. Tohle je další klasika, při které je super si sednout a užít si večer s přáteli „na lyžích“.

Hrají: Jeremy Nobis, Seth Morrison, Shane McConkey, Glen Plake

3. Attack of La Niña (2011)

Další klasika Matchstick Production. Připravte se na bolavou bránici při smíchu nad skvělými vtipy o lyžařském průmyslu a moderních freestylových lyžařích a snowboardistech. Film vás přenese do Colorada, Aljašky, Britské Kolumbie, Washingtonu, Kalifornie a mnoha dalších světových destinací. Víte, že to bude skvělý film, když vybraný lyžařský štáb je tak obrovský! Nejlepší lyžařské filmy potřebují silný štáb.

Hrají: Mark ABMA, Ingrid Backstrom, Bobby Brown, Rory Bushfield, James Heim, Russ Henshaw, Eric Hjorleifson, Gus Kenworthy, Richard Permin, Callum Pettit, Sean Pettit, Alex Flanders Schlopy, Cody Townsend, Colby James West, Jacob Wester, Henrik Windstedt a Torin Yater-Wallace

4. Crash Reel (2013)

Patnáct let věrných záběrů ukazuje epické soupeření mezi legendami U-rampy Shaunem Whitem a Kevinem Pearcem, přáteli z dětství, kteří se před zimními olympijskými hrami ve Vancouveru stanou světovou jedničkou a dvojkou a vzájemně se tlačí ke stále nebezpečnějším trikům, dokud se Kevin nerozbije na U-rampě v Park City a sotva přežije.

Když se Kevin zotavuje ze zranění, Shaun vyhraje zlato. Teď se chce Kevin jen znovu zapnout do vázání, i když se zdravotníci a rodina obávají, že by ho to mohlo zabít. Film je také oslavou Sarah Burke, která měla nehodu v Park City a zemřela 19. ledna 2012.

Hrají: Kevin Pearce, Shaun White, Mason Aguirre, Sarah Burke, Daniel Amen  a mnoho dalších.

5. G.N.A.R. (2011)

Toto je bezesporu jeden z nejzábavnějších a nejoblíbenějších lyžařských filmů, jaké kdy byly natočeny. Hra GNAR (Gaffney’s Numerical Assessment of Radness), která se zrodila v myslích Robba a Scotta Gaffneyových (kteří film režírovali) a kultovního Shanea McConkeyho, se stala legendární, kultovní součástí lyžařské kultury po celém světě.

Za prvé, co je GNAR? Je to zkrácená verze slova drsný, což znamená vysoko na stupnici nebezpečnosti a chladu. Základním předpokladem hry GNAR je získat co nejvíce bodů v určeném časovém období, plus obdržet další kreditní body (ECP) a bonusy.

Nejdůležitější na této hře je to, abychom přestali brát všechno tak vážně a lyžovali pro zábavu. Přesně takhle by to McConkey chtěl.

Hrají: Shane McConkey, Mattias Sullivan, Greg Lindsey, George Hjelte, Chuck Mumford a mnoho dalších.

Zdroj: www.powderwhite.com. Náhledová fotografie: Getty Images

Sledovat