Dříve se lyžařské brýle používaly pouze za špatného počasí, ale dnes se staly nezbytnou součástí ochrany vašich očí za všech povětrnostních podmínek … a jsou stylové!
Lyžařské brýle poskytují vašim očím a obličeji kompletní ochranu při lyžování:
Ochrana proti ultrafialovým (UV) paprskům
Zorník lyžařských brýlí zabraňuje poškození očí tím, že je chrání před slunečními paprsky a filtruje 100 % UV paprsků. Intenzita slunečních paprsků se zvyšuje s nadmořskou výškou a stejně tak i odlesky sněhu. Ochrana očí je proto nezbytná.
Světelný filtr
Za pěkného počasí je intenzita slunce na horách velmi vysoká. Abyste se vyhnuli oslnění a namáhání očí, budete potřebovat čočku, která filtruje jasné světlo.
Na druhou stranu, když je špatné počasí, čočka vašich lyžařských brýlí by měla propouštět světlo (a přitom stále filtrovat 100 % UV paprsků), abyste mohli identifikovat variace terénu.
Ochrana před větrem, sněhem i sluncem
Pokud jsou brýle řádně upevněny, tak vám při lyžování spolehlivě ochrání oči před větrem. Za nepříznivého počasí vás brání před sněhem a deštěm, a naopak za slunného dne před sluncem a oslněním.
Ochrana před cizími předměty
Pokud se vám stane, že na lyžích narazíte do větve stromu nebo se potkáte s nečekanými úlomky čehosi, vaše lyžařské brýle spolehlivě zabrání poškození zraku.
Vylepšení čočky
Různé úpravy mohou zvýšit účinnost čočky a například zlepšit viditelnost a přidat určitý kontrast.
Téměř vodotěsné
Lyžařské brýle jsou vodotěsnější než brýle sluneční, a proto vám poskytují lepší ochranu.
Ochranná bariéra
Pokud upadnete, jejich pružnost pomáhá chránit obličej, zatímco sluneční brýle se pravděpodobně rozbijí a mohou vás potenciálně zranit.
Zdroj: www.salomon.com. Náhledová fotografie: Getty Images