596 0

Veggie řízek, veggie burger a spol: Lehce, stravitelně a bez alkoholu to jde i v zimě

Vyzkoušejte trendy v jídle, které jsou v souladu se současnými trendy v gastronomii a stavem vašeho těla. Podpoříte tak nejen zdravější tělesnou schránku, ale i pohodu na duši. 

Zelenina ke všemu a se vším

Různorodé druhy zeleniny jsou vyhledávanou surovinou i v luxusních restauracích. I díky tomuto trendu je jasné, že zelenina už není a rozhodně nebude pouze obyčejnou přílohou k masitým pokrmům. V jídlech klasických a notoricky známých zůstane, do technologickými postupy upravených pokrmů se brzy dostane, a možná zaujme výsostné postavení. I bez masa lze díky variabilnosti zeleniny sestavit mistrovsky vypracované jídlo. V chuťové paměti budete rádi pátrat po původu suroviny třeba skvěle připraveného pyré.

Veggie burgery

Vegetariánům se snaží vyjít vstříc i různé typicky „masožroutské“ restaurační řetězce. Nabízejí stále více variant vegetariánských burgerů. Vzhledově i chuťově se blíží natolik originálu, že jsou téměř k nerozeznání. Podle marketingových průzkumů jsou vegetariánské a veganské burgery po celém světě na vzestupu oblíbenosti.

Veggie řízek

Pokud jste milovníkem řízku, vyzkoušejte variantu bezmasou, a to plátky vyrobené z rostlinné bílkoviny klasicky obalené v trojobalu. Někteří třeba přejdou k nové variantě, která se snaží v poslední době získat svoje místo i na českém stole.

Bezmasé varianty těstovin

Nedovedete si představit lasagne bez mletého? Nebo špagety bolognese jako celozeleninový pokrm? A právě tyto stále častěji oblíbené odlehčené pokrmy jsou podle předpovědí gastronomických vizionářů hitem i následujících let.

Lasagne a zase lasagne

Největším hitem jsou nejenom bezmasé, ale i veganské zeleninové verze lasagní. Jejich klasická příprava spočívá ve skládání vrstev – na dno dáte ragú, na něj těstovinový plát, pak ragú, bešamel a zase těstoviny. Vrstvení ještě zopakujete a na poslední vrchní vrstvu nasypete sýr. Receptů na zeleninové variace těstovinových pokrmů existuje nepřeberné množství, stačí se inspirovat.

Koktejly bez bolehlavu

Při dodržování zásad zdravějšího stravování se vyplatí vyzkoušet a přijít na chuť také nealkoholickým míchaným nápojům. Velkým hitem se stávají nové druhy ginů, rumů a vodek s nulovým procentem alkoholu. Destilují se podobným způsobem jako klasické alkoholické nápoje, ale s tím rozdílem, že obsahují výtažky z různých bylin, kořínků a kůry. Rozhodně se po jejich požití neopijete, ale k chuti vám určitě přijdou, a s klidem můžete vyrazit na lyže.

Zdroj: www.greenseedgroup.com. Náhledová fotografie: Nadin Sh z Pexels

Sledovat